Na czym polega pożyczka oddłużeniowa bez zabezpieczeń

Jeśli sen z powiek spędzają ci długi i już wiesz, że samodzielnie nie poradzisz sobie z ich spłatą, nie odkładaj tego problemu na później.

Nie licz, że jakoś to będzie. Bo będzie – ale tylko gorzej. Każdy problem da się jednak rozwiązać, więc wystarczy poszukać dobrego sposobu.

Czy ma sens pożyczka na spłatę długu?

Chociaż zasadniczo pożyczanie pieniędzy na spłatę długów jest jednoznaczne z wpadaniem w błędne koło, są sytuacje, gdy może się to okazać jedynym wyjściem. Zwłaszcza w podbramkowej sytuacji, gdy wiesz, że ciężko będzie spiąć budżet. Zawsze lepiej zapobiec narastaniu odsetek i kosztów niespłaconych rat, niż potem borykać się z ogromnym długiem. Trzeba tylko dobrze przemyśleć sprawę i porównać oferty, aby wybrać najkorzystniejszą. 

Najlepszą opcją, jeśli masz stałe dochody lub coś, czym można zabezpieczyć spłatę, są pożyczki oddłużeniowe. Bez zabezpieczeń też jest to możliwe, ale nie we wszystkich instytucjach. Pamiętaj, że im mniej warunków trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę, tym z reguły więcej będzie ona kosztować.

Pożyczki oddłużeniowe bez zabezpieczeń

Jeśli nie masz zdolności kredytowej i nie jesteś właścicielem nieruchomości, samochodu lub innej wartościowej rzeczy, którą możesz zastawić na poczet spłaty pożyczki, możesz poprosić osobę, która ma czystą historię kredytową lub jest w stanie w inny sposób zagwarantować zwrot pożyczonych pieniędzy i wspólnie wystąpić o jej udzielenie. Uzyskanymi środkami spłacisz swoje wcześniejsze zobowiązania, a następnie na bieżąco będziesz spłacać tę pożyczkę.