Finansowe wsparcie dla rolników

Produkcja rolna wymaga stałej pracy i zaangażowania, z którymi zwykle wiążą się niemałe koszty. Nie zapewnia jednak pewnego i regularnego dochodu.

Rolnik, choć pracuje cały rok, nie ma tego komfortu, że za wykonywaną pracę, na jego konto, wpłynie co miesiąc, określona kwota pieniędzy.

Zarówno uprawa roślin jak i hodowla zwierząt, są procesami rozciągniętymi w czasie. Koszty trzeba ponosić stale, a zapłata przychodzi dopiero za efekt końcowy tej pracy – kilka razy w roku. Oczywiście pod warunkiem, że tego efektu nie zniszczy nieprzewidziana sytuacja – pogoda, choroba w stadzie lub zbyt niska cena w skupie. Czasem okazuje się, że wydatki były większe, niż zarobek. Załamanie finansowe może przyjść znienacka. Jak sobie radzić w trudniejszych okresach?

Kredyt dla rolników na dowolny cel

Są oczywiście dopłaty unijne, czy rekompensaty państwowe, ale to nie wystarczy na wszystko. Na szczęście, specjalnie dla branży rolniczej, banki mają propozycje, które można przeznaczyć zarówno na pokrycie dodatkowych wydatków czy zabezpieczenie środków niezbędnych do prowadzenia produkcji, jak i na inwestycje mogące poprawić rentowność gospodarstwa. Innymi słowy – kredyt dla rolników na dowolny cel.

Przed jego uzyskaniem trzeba spełnić szereg formalności związanych z ustaleniem zdolności kredytowej, ale plusem tego rozwiązania jest to, że nie trzeba się tłumaczyć, na co zostaną przeznaczone środki. Taki kredyt, to też rozwiązanie mniej obciążające finansowo, niż pożyczka gotówkowa w instytucjach finansowych. W zamian za więcej formalności, koszty uzyskania dodatkowych środków są odczuwalnie niższe.

Niezależnie od tego, czy dodatkowe fundusze są potrzebne na przetrwanie trudnego okresu czy wręcz przeciwnie, gospodarstwo się rozwija i wskazane są inwestycje, kredyt może okazać się istotnym wsparciem. Warto zatem skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych doradców, którzy nie tylko dobiorą najbardziej korzystną ofertę, ale i przeprowadzą przez całą papierologię. Pośpiech nie jest dobrym doradcą.